مرکز پاورپوینت اکران

پاورپوینت مهندسی پاورپوینت پزشکی پاورپوینت انسانی پاورپوینت درسی پاورپوینت هنر پاورپوینت آموزشی پاورپوینت عمومی

اطلاعیه فروشگاه

در صورت بروز هرگونه مشکل در خرید فایل، داشتن سوال، پیشنهاد، انتقاد، مشاهده فایل انحصاری خود در فروشگاه و نیز سفارش ساخت پاورپوینت جدید، به شماره تلفن 09141594468 پیامک بزنید تا سریعا رسیدگی شود.

مقاله درباره بيماري

مقاله درباره بيماري

مقاله درباره بيماري

پول شما و زندگی شما

http://tamaddonsell.sellfile.ir/

 

این فایل تایید کیفی شده و نیاز شما را درباره موضوع مورد نظر کاملا رفع می کند.

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 7 صفحه


 قسمتی از متن .doc : 

 

‏بيماري‏‌‏هاي فيزيولوژيك

‏ 

‏بيماريهايي كه در اثر كمبود مواد غذايي روي برنج ايجاد مي‏‌‏شود.

مقاله درباره بيماري

مقاله درباره بيماري

‏كمبود آهن‏ سبب از بين رفتن سبزي برگهاي جوان و در نتيجه زردي آنها مي‏‌‏گردد. برگهاي مسن‏‌‏تر ممكن است زرد شوند و در اثر كمبود مفرط، بوته‏‌‏ها معمولاً مي‏‌‏ميرند. علائم اوليه معمولاً 4 تا 5 هفته بعد از نشاء‏‌‏كاري اتفاق مي‏‌‏افتد.

‏كمبود منگنز‏ باعث ايجاد خطوط زرد بين رگبرگها از نوك به سمت قاعده برگها مي‏‌‏شود كه بعداً قهوه‏‌‏اي تيره و نكروز مي‏‌‏گردد. بوته‏‌‏ها كوتوله شده، برگهاي جديد كوتاه، باريك و سبز روشن است. در شاليزار غرقابي كمبود روي، برگهاي جوانتر را بويژه در قاعده به رنگ زرد در آورده و زردي در تمام برگ پخش مي‏‌‏شود. علائم اوليه، در گياهچه‏‌‏هاي 4 برگي (20 تا 25 روز بعد از نشاء كاري) ظاهر مي‏‌‏گردد.

‏برگهاي آلوده روي آب مي‏‌‏افتند و بعداً لكه‏‌‏ها و خطوط قهوه‏‌‏اي رنگي روي برگهاي مسن‏‌‏تر بوجود مي‏‌‏آيد. بوته‏‌‏ها كوتوله و ممكن است بميرند، از پنجه‏‌‏زني كاسته شده و كامل شدن آنها به تعويق مي‏‌‏افتد در مزارع خشكه كاري لكه‏‌‏هاي قهوه‏‌‏اي كوچكي در نوك و تمامي سطح برگ ايجاد شده و بعد از آبياري برنزه مي‏‌‏گردد.

‏برگهاي بوته‏‌‏هاي در معرض كمبود مس سبز آبي شده و نوك آنها زرد رنگ مي‏‌‏شود. سپس زردي در تمامي برگ منتشر شده و نوك آنها نكروز مي‏‌‏گردد. برگهاي جديد ممكن است سوزني شكل گردد.

‏عناصر ازت، پتاسيم، فسفر و گوگرد، در اثر كمبود معمولاً علائمي روي برگهاي مسن ايجاد مي‏‌‏كنند. در اثر كمبود ازت، رنگ برگها از سبز روشن تا زرد مي‏‌‏شود.

‏برگهاي جوان سبز تيره هستند، برگها باريك، كوچك و ايستاده است و در مراحل پيشرفته مي‏‌‏ميرند.

‏بوته‏‌‏هاي شديداً آلوده كوتوله و توليد چند پنجه مي‏‌‏نمايند.

‏كمبود فسفر‏ سبب زردي برگ مي‏‌‏گردد ولي فوراً اين رنگ به سبز خاكستري تبديل مي‏‌‏شود.

‏بوته‏‌‏ها كوتوله و چند پنجه مي‏‌‏دهند، برگها باريك، كوچك، ايستاده، ‏‌‏لوله‏‌‏اي شده و ترد است. برگهاي مسن‏‌‏تر اغلب مرده و در حالت غرقابي، نكروز مي‏‌‏شوند.

‏بوته‏‌‏هاي آلوده از اواخر مرحله پنجه زني تا خوشه‏‌‏دهي سبز آبي تيره رنگ شده و كامل شدن آنها خيلي به تاخير مي‏‌‏افتد. فسفر حتي در مرحله جوانه زني نيز موثر بوده، بدون آن، طول برگها و قدرت آنها كاهش مي‏‌‏يابد و از تعداد برگ، خوشه و بذرها كاسته مي‏‌‏شود. ميزان نياز به آن بستگي به طبيعت خاك و ازت مصرفي دارد.

‏كمبود پتاسيم،‏ برگ‏‌‏ها را كوچك و سبز تيره كرده و بين رگبرگها در نوك برگ، توليد زردي مي‏‌‏كند.

‏لكه‏‌‏هاي قهوه‏‌‏اي ريزي نزديك به نوك برگ بوجود آمده كه به هم پيوسته و لكه‏‌‏هاي وسيعي را در حالت پيشرفته، در قاعده تشكيل مي‏‌‏دهند. برگهاي مسن‏‌‏تر قهوه‏‌‏اي روشن خشك مي‏‌‏شوند، بوته‏‌‏ها ممكن است، كمي كوتوله شده و پنجه زني فقط كمي تقليل يابد.

‏(علائم كمبود گوگرد شبيه كمبود در اثر ازت بوده، برگها سبز پريده رنگ شده ولي پيشرفت آن كندتر است)

‏سميت و زيادي عناصر بشرح زير زيان‏‌‏آور است.

مقاله درباره بيماري

مقاله درباره بيماري

‏در اثر زيادي آهن،‏ لكه‏‌‏هاي قهوه‏‌‏اي خيلي ريزي روي برگها پاييني بوجود مي‏‌‏آيد كه ابتدا در نوك برگ و به سمت قاعده پيشروي مي‏‌‏كند. لكه‏‌‏ها به هم پيوسته و بين رگبرگها را فرا مي‏‌‏گيرند. برگهاي مسن‏‌‏تر ممكن است زرد شده ولي معمولا سبز باقي مي‏‌‏مانند احتمالا تمامي برگ‏‌‏ها در حالت شديد قهوه‏‌‏اي ارغواني مي‏‌‏گردند.

‏زيادي بر‏ سبب زردي نوك برگهاي مسن و حاشيه شده، سپس لكه‏‌‏هاي بيضوي قهوه‏‌‏اي وسيعي ايجاد مي‏‌‏شوند. برگها قهوه‏‌‏اي و نكروز مي‏‌‏گردند و بوته‏‌‏هاي شديدا متاثر، كوتوله شده و ممكن است بميرند. بوته‏‌‏هاي در معرض زيادي نمك، داراي برگهاي مسن با نوك زرد، سپس قهوه‏‌‏اي تا سفيد مي‏‌‏شوند، بوته‏‌‏ها كوتوله و پنجه‏‌‏زني در اثر دوام نمك تقليل مي‏‌‏يابد. واريته‏‌‏هاي وحشي گياهان ميزبان از جمله برنج بيماريزا بوده مورد استفاده مي‏‌‏باشد.

‏طبق نظر (1935)‏ wollenwebe & Reinking‏ پريتس‏‌‏هاي اين قارچ آبي تيره رنگ، گردتا بيضوي شكل و حاوي آسكهاي كشيده داراي 6 و 4 گاهي 8 اسپر دو سلولي است.

‏ميكروكنيديهاي 2-1 سلولي كم و بيش چسبنده بوده كه بطور زنجيري يا متصل بهم هستند و روي قشر زرد روشن يا سفيد قرمز رنگ ميليوم قارچ تشكيل مي‏‌‏شوند.

‏ماكروكنيديها تقريبا كشيده و در دو انتها باريك‏‌‏اند، كه 5-3 ديواره گاهي 8-6 حجره‏‌‏اي است و به رنگ روشن يا كمي زرد رنگ مي‏‌‏باشند كه در (Sporodochia)‏ تشكيل مي‏‌‏گردند.

مقاله درباره بيماري

مقاله درباره بيماريپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,000 تومان
(شامل 20% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 10,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
6D65643401689_1656698_7455.zip10.5k